100

Bayern izgubio nakon 53 utakmice bez poraza

Treći poraz Guardiole na klupi Bayerna (Foto: AFP)
Nogometaši Bayerna značajno su se opustili nakon što su prije deset dana osigurali obranu naslova njemačkog prvaka. Rezultiralo je to ove subote prekidom dugotrajnog niza neporaženosti velikana iz Minhena.

U bavarskom dvoboju u sklopu 29. kola Bundeslige Augsburg je pred svojim navijačima svladao Bayern s 1-0 pogotkom Sasche Möldersa. Prvi je to poraz Bayerna u bundesligaškom natjecanju nakon 53 uzastopne utakmice, tačnije od 28. oktobra 2012. godine kada je u Minhenu slavio Bayer Leverkusen s 2-1. Ujedno je to i prvi prvenstveni poraz Pepa Guardiole na klupi Bayerna, odnosno treći u službenim utakmicama, nakon onoga od Borussije Dortmund u Superkupu, odnosno od Manchester Cityja u Ligi prvaka.

Guardiola je skupo platio činjenicu da je na teren izveo prilično šarenu postavu. Riberyja i Robbena uopće nije bilo u kadru, a na terenu su od prve minute bili vrlo mladi igrači poput Weisera, Sallahija i Höjbjerga koji ove sezone gotovo uopće nisu igrali. Upravo je jedan od njih, 19-godišnji Mitchell Weiser, u 31. minuti izgubio loptu na svojoj polovici i omogućio Danielu Baieru da proigra Möldersa koji je s lijeve strane ušao u kazneni prostor i zakucao loptu pod prečku.

Bayern je u nastavku napadao, kreirao prilike, David Alaba je čak i pogodio stativu, ali rezultat se nije promijenio. Istini za volju, u samoj je završnici Augsburg mogao pobjedu učiniti i uvjerljivijom jer je stativu pogodio i Raul Bobadilla.

Do važne je pobjede u borbi za ostanak stigao Stuttgart koji je na svojoj Mercedes-Benz Areni nadigrao Freiburg s 2-0. Bh. reprezentativac Vedad Ibišević igrao je do 61. minute.

Istodobno je Nürnberg napravio korak unatrag u pokušaju da izbjegne ispadanja. Pred svojim je navijačima izgubio od Borussije Mönchengladbach s 2-0. Gosti su na taj način izbili na četvrto mjesto, ono koje vodi u kvalifikacije Lige prvaka.

U remiju Werdera i Schalkea Sead Kolašinac je odrigrao cijeli susret.

Bundesliga, 29. kolo:

Stuttgart - Freiburg 2-0 (Maxim 69, Harnik 89) Werder - Schalke 1-1 (Di Santo 15 / Goretzka 33) Nürnberg - Borussia (M) 0-2 (Arango 18, Kruse 79 - 11m) Augsburg - Bayern 1-0 (Mölders 31) Eintracht Frankfurt - Mainz 2-0 (Joselu 52, Meier 85)