Bundesliga
450

Bayern iz Minhena peti put uzastopno prvak Njemačke

(Foto: EPA)
Nogometaši Bayerna pobijedili su u gostima u okviru 31. kola Bundeslige ekipe Wolfsburga rezultatom 6:0 i tako tri kola prije kraja osigurali peti uzastopni naslov prvaka Njemačke.

Nakon ispadanja iz Lige prvaka, Bavarci su ostali i bez plasmana u finale Kupa pa se pobjeda u večerašnjem meču nametnula kao imperativ.

Ekipa Carla Ancelottija povela je u 19. minuti utakmice kada je Alaba savršeno izveo slobodan udarac.

Lewandowski je u 36. minuti udvostručio prednost Bayerna nakon lijepe asistencije Mullera, a u posljednjoj minuti prije odlaska na odmor sjajni Poljak je uvećao prednost na 0:3.

Bavarci su do sljedećeg gola stigli u 66. minuti kada je poslije veličanstvenog udarca pogodio Robben, a malo kasnije i Muller se upisao u listu strijelaca.

Konačnih 6:0 postavio je Kimmich pet minuta prije kraja meča.

Vrijedi istaći da je Wolfsburg posljednjih 12 minuta igrao sa igračem manje nakon što je Gustavo zaradio drugi žuti karton.

Bayern je sa novom pobjedom uvećao prednost u odnosu na drugoplasirani Leipzig na nedostižnih deset bodova tri kola prije kraja Bundeslige. Wolfsburg je ostao na 14. poziciji.