42

Bayern dramatičnim preokretom savladao Dortmund

Piše: I.P.
(Foto: AFP)
U Minhenu je održan meč između Bayerna i Borussije Dortmund kojeg je obilježio značajan preokret u korist aktuelnog prvaka Njemačke.

Utakmica je odigrana u sklopu 10. kola Bundeslige, a na žalost tima iz Dortmunda okončana je u korist ekipe iz Minhena sa rezultatom od 2:1.

Marco Reus je u 31. minuti postigao pogodak nakon odličnog centaršuta Pierra Aubameyanga, a golman Bayerna Manuel Neuer je bio i više nego nemoćan.

Bayern stiže Dortmundovu prednost u 72. minuti preko Roberta Lewandowskog koji je pokupio odbijenu loptu i uputio je iza golmana Romana Weidenfellera.

U 85. minuti Subotić pravi katastrofalnu grešku u šesnaestercu, a arbitar Manuel Grafe je pokazao na bijelu tačku. Jedanaesterac uspješno izvodi Arjen Robben i pravi preokret koji timu iz Minhena donosi značajna tri boda.