Bundesliga
5

Bayer u Leverkusenu razbio Freiburg i upisao prvu pobjedu ove sezone

U pretposljednjem susretu četvrtog kola njemačke Bundeslige Bayer je savladao Freiburg rezultatom 4:0.

Gosti su u Leverkusen došli isključivo da se brane, te tokom 90 minuta su uputili samo jedan šut u okvir gola Bayera.

S druge strane, nisu uspjeli ni da sačuvaju svoju mrežu s obzirom da je Bayer postigao tri pogotka u prvom poluvremenu.

Volland je u 21. minuti doveo Apotekare u vodstvo rezultatom 1:0 na Aranguziovu asistenciju, a potom je asistent prvog pogotka i sam zatresao Schwolowovu mrežu u 29. minuti. Volland je samo pet minuta kasnije postigao i svoj drugi pogodak za 3:0.

Volland je postigao i treći pogodak na meču u 70. minuti, ali je on poništen zbog prekršaja u napadu napadača Bayera.

Konačnih 4:0 za prvu pobjedu Bayera u sezoni postavio je Brandt u 87. minuti susreta.