6

Bayer Leverkusen i Bayern odigrali utakmicu bez golova

Piše: E. I.
(Foto: EPA)
U okviru 29. kola njemačke Bundeslige Bayer Leverkusen je na BayAreni ugostio lidera prvenstva ekipu Bayerna.

Bavarski tim je na vrhu njemačke nogometne elite i u ovaj meč ušao je kao favorit. Bayer je prije ovog sudara bio na 12. mjestu.

Prvo poluvrijeme proteklo je u boljoj igri Bavaraca, ali nisu uspjeli pronaći put do gola golmana Lena. Na odmor se otišlo kod rezultata 0:0.

U nastavku su izabranici Carla Ancelottija nastavili da dominiraju terenom. Tin Jedvaj je u periodu od 50. do 59. minute dobio dva žuta kartona pa je morao napustiti igru. S igračem više u polju Bayern je pokušavao postići pogodak.

Ipak, domaći su izdržali pritisak i ostalo je 0:0. Bavarci su ostali na liderskoj poziciji, a Bayer Leverkusen na 12. mjestu Bundeslige.