DFB Pokal
0

Bayer iz Leverkusena ispao nakon prve utakmice

U subotu su takmičenje u DFB Pokalu, već nakon prve utakmice, završile dvije ugledne njemačke nogometne ekipe. Riječ je o bremenskom Werderu, te Bayeru iz Leverkusena.

Njemački trećeligaš Heidenheim je pobijedio Werder s 2-1, a okrenuli su utakmicu u drugom dijelu i to unutar samo šezdeset sekundi. U 57. i 58. minuti su golove za veliko slavlje domaćina postigli Sauter i Schnatterer.

Bayerovo posrtanje je izgledalo nevjerojatno budući da su do 68. minuti vodili s 3-0 kod drugoligaša Dynama u Dresdenu. No, u posljednjih dvadesetak minuta su primili tri pogotka (Schuppan i dva puta Koch), a u produžecima je Schuppan u 117. minuti postigao novi gol za 4-3, vrijedan velike domaće pobjede i prolaza dalje.

Aktuelni prvak, dortmundska Borussija, nije bila niti blizu takve sudbine. Oni su bez problema slavili kod trećeligaša Sandhausena s 3-0. Pogotke su postigli Lewandowski (10. i 90. minuta), te Kagawa u 56. minuti.