Bundesliga
0

Bayer i Wolfsburg u sjajnom meču podijelili bodove, Gomes postigao hat-trick

Bayer i Wolfsburg podijelili su bodove na BayAreni u Leverkusenu u utakmici 26. kola njemačke Bundeslige odigravši 3:3.

Gosti su imali više od igre u prvom poluvremenu, stvorili nekoliko dobrih prilika, ali zahvaljujući najviše golmanu Leni nisu uspjeli doći do gola.

Kazna je stigla pet minuta prije odlaska na odmor kada je Bellarabi na asistenciju Aranguiza doveo Bayer u vodstvo.

Kao preslikano igralo se i u nastavku. Wolfsburg je dominirao, a Bayer je ponovo došao do gola kada je u 65. minuti Volland zatresao mrežu Casteelsa.

A onda je pravda došla na svoje. Mario Gomez je u posljednjih deset minuta postigao hat-trick i doveo Wolfsburg u vodstvo.

I kada su svi mislili da su svjedočili velikom preokretu, mladi Havertz je na asistenciju Bellarabija ponovo izjednačio i postavio konačan rezultat meča.

Bayer je s ovim bodom prestigao Werder i sada je 11. mjestu Bundeslige, dok je Wolfsburg na 13. poziciji.