Bundesliga
7

Bayer golovima Havertza i Bendera slavio u Stuttgartu

Nogometaši Bayera pobijedili su na Mercedes-Benz Areni u okviru 15. kola Bundeslige ekipu Stuttgarta rezultatom 2:0.

Prvu priliku na utakmici za goste u 17. minuti propustio je Brandt, ali ga je samo tri minute kasnije popravio Havertz, koji je na dodavanje Baileya doveo ekipu iz Leverkusena u vodstvo.

Do odlaska na odmor nije bilo uzbuđenja, a onda je u nastavku Stuttgart krenuo žestoko te je preko Insue i Ozcana propustio dvije dobre prilike.

Insua je kasnije imao još jedan promašaj iz dobre situacije, a onda se ponovo probudio Bayer, ali Bender, Baumgartlinger i Henrichs nisu bili precizni.

Konačnih 0:2 postavio je Bender deset minuta prije kraja meča nadskočivši domaću odbranu nakon centaršuta iz kornera.

Bayer je s novom pobjedom skočio na četvrto mjesto Bundeslige, dok je Stuttgart ostao na 13. poziciji.