Turska Super liga
92

Basaksehir sjajnim golovima Višće i Bajića savladao Sušićev Akhisar

Nogometaši Basaksehira pobijedili su na svom terenu u okviru trećeg kola turske Super lige ekipu Akhisara rezultatom 3:1.

Domaći su dobro ušli u utakmicu i već u devetoj minuti poveli. Dugo je trajala akcija Basaksehira, a lopta je na kraju stigla do bh. reprezentativca Edina Višću, koji je rutinski posprema u mrežu.

Gostujuća ekipa, koju s klupe predvodi nekadašnji bh. selektor Safet Sušić, izjednačila je u 28. minuti golom Manua, a 1:1 je bio i rezultat prvih 45 minuta.

Na poluvremenu je u domaćoj ekipi u igru ušao drugi bh. reprezentativac Riad Bajić, koji je u 70. minuti fenomenalnim golom lijevom nogom donio vodstvo domaćinu.

Konačnih 3:1 postavio je Da Costa u posljednjim trenucima meča.

Basaksehir se današnjom pobjedom probio na peto mjesto Super lige, dok je Akhisar na 16. poziciji.