11

Basaksehir "petardom" protiv Alanyaspora zadržao prvo mjesto, Višća strijelac

Edin VIšća
Edin VIšća
U 6. kolu turske Super Lige Basaksehir je u gostima razbio Alanyaspor savladavši ga rezultatom 5:0.

Ovom pobjedom Basaksehir je ostao na prvom mjestu tabele bez ijednog poraza u sezoni što je sjajan start ovog kluba iz Istanbula.

Mrežu domaćeg tima načeo je Edin Višća prelijepim pogotkom u 30. minuti i do kraja poluvremena nije se mijenjao rezultat.

Pravu golijadu Basaksehir je priredio u drugoj dijelu, a pogađali su Batdal (49'), Epureanu (52'), Under (58') i Pektemek (87').

Ovo je drugi gol Višće u njegovom šestom meču u ligi, odnosno četvrti u devet nastupa u svim takmičenjima pri čemu je upisao i četiri asistencije. Svih osam mečeva Višća je odigrao od početka do kraja što pokazuje da je u fantastičnoj formi, a to posebno raduje zbog toga što slijede reprezentativne obaveze prema dresu Bosne i Hercegovine.