Super liga
31

Basaksehir novim porazom ugrozio titulu, Višća i Bajić nemoćni

Ekipa Basaksehira (Foto: Twitter)
Nogometaši Goztepea pobijedili su u Istanbulu u okviru 30. kola turske Super lige ekipu Basaksehira rezultatom 2:0 i tako prekinuli niz od četiri uzastopna ligaška poraza.

Loše je krenulo po domaće jer je već u sedmoj minuti Jerome na asistenciju Titija doveo Goztepe u vodstvo.

Basaksehir je dominirao do odlaska na odmor, imali su 10 šuteva ka golu gostiju i posjed lopte od 73 posto, ali promjene rezultata nije bilo.

Još žešće su domaći napali u nastavku susreta, ali sve se završavalo jalovim napadima, a kazna je uslijedila pet minuta prije kraja meča kada je Kadah iz kontranapada postavio konačnih 0:2.

Reprezentativac Bosne i Hercegovine Edin Višća igrao je 90 minuta za poraženu ekipu, dok je Riad Bajić u igru ušao u 71. minuti.

Basaksehir je ostao na prvom mjestu Super lige s tri boda više od drugopalsiranog Galatasaraya, koji ima i utakmicu manje četiri kola prije kraja prvenstva. Goztepe je na 15. poziciji.