Kup Turske
18

Basaksehir nakon penala eliminisao Fenerbahče, u finalu ga čeka Konyaspor

Basaksehir je večeras u drugoj utakmici polufinala Kupa Turske remizirao kao gost s Fenerbahčeom, a s obzirom da je prva utakmica završila istim rezultatom u regularnom toku, a i nakon produžetaka, putnika u finale odlučili su penali. Uspješniji je bio Basaksehir.

U prvom poluvremenu je viđen jedan pogodak, koji je za vodstvo Basaksehira postigao Emre u 42. minuti. Fenerbahče je u 71. minuti izjednačio preko Sowa, a novo vodstvo gostima donosi Holmen u 86. minuti. Međutim, samo minut kasnije je Tufan izjednačio na konačnih 2:2.

Uslijedili su produžeci, potom izvođenje penala, a bh. reprezentativac Edin Višća, koji je igrao za Basaksehir, bio je jedan od trojice gostujućih igrača koji su bili neprecizni s bijele tačke. Ipak, četvorica igrača Fenerbahčea nisu uspjela pogoditi iz penala, pa je Basaksehir prošao u finale, gdje ga čeka Konyaspor.

U finalu će se Višća za trofej osvajača Kupa Turske boriti protiv bh. reprezentativaca Riada Bajića, Amira Hadžiahmetovića i Denija Miloševića.