Turska Super liga
4

Basaksehir kiksao protiv Rizespora u posljednjim sekundama, Višća odigrao cijeli meč

Nogometaši Rizespora i Basaksehira podijelili su bodove u 28. kolu turske Super lige odigravši neriješeno 3:3.

Goste je u vodstvo u 15. minuti utakmice doveo Erdem na asistenciju Tekdemira, a tri minute prije odlaska na odmor Koc je poravnao rezultat.

Pola sata prije kraja susreta Rizespor preokreće rezultat autogolom Caicara, dok je u 71. minuti Pektemek donio izjednačenje za Basaksehir.

I kada su svi mislili da promjene rezultata više neće biti, u sudijskoj nadoknadi pala su još dva gola iz penala. Prvo je goste u novo vodstvo doveo Belezoglu, a Cek je u 94. minuti postavio konačnih 3:3.

Bh. reprezentativac Edin Višća u redovima Basaksehira odigrao je cijeli meč.

Basaksehir je ostao drugoplasirana ekipa Super lige sa četiri boda zaostatka u odnosu na lidera Bešiktaša, ali i utakmicom više. Rizespor je na 17. poziciji.