Basaksehir eliminisan iz Kupa Turske, asistencija Edina Višće

Piše: A. D.
Edin Višća
Edin Višća
Istanbul Basaksehir za koji nastupa reprezentativac BiH Edin Višća eliminisan je večeras iz turskog Kupa nakon poraza od Bursaspora i lošijeg izvođenja penala.

Regularni dio meča okončan je remijem 0:0, dok su u produžecima viđena dva pogotka. Cinaz je Bursaspor doveo u vodstvo 1:0 u 92. minuti, a samo pet minuta kasnije izjednačio je Batdal nakon asistencije Edina Višće.

Višća je bio uspješan i sa bijele tačke u kasnijoj penal lutriji u kojoj njegov klub nije imao sreće. Završilo je sa konačnih 4:3.

Od preostalih mečeva vrijedi izdvojiti poraz Besiktasa od Kayserispora rezultatom 1:0.

Rezultati:

Karabukspor – Mersin 2:4 (nakon produžetaka) Bursaspor – Istanbul Basaksehir 4:3 (nakon penala) Kayserispor –Besiktas 1:0