Kup BiH
239

Barišić na Koševu srušio Sarajevo, Široki Brijeg u velikoj prednosti uoči revanša finala

(Foto: Davorin Sekulić/Klix.ba)
Nogometaši Širokog Brijega pobijedili su na Koševu u prvoj utakmici finala Kupa Bosne i Hercegovine ekipu Sarajeva rezultatom 1:0.

Iako je Bordo tim planirao da protiv Hercegovaca juriša na pobjedu kako bi imali prednost u revanšu, domaći navijači malo su vidjeli od svojih ljubimaca.

Prvo poluvrijeme proteklo je u opreznoj igri obje ekipe te se većinom igralo na sredini terena bez velikih uzbuđenja pred golovima.

I kada su svi očekivali posljednji sudijski zvižduk za odlazak na odmor, Široki je poveo. Nakon izvedenog kornera gol je postigao Barišić, a prethodno su Pavlović i Bekić spasili Sarajevo sigurnih golova.

Izabranici Mehmeda Janjoša u nastavku su krenuli znatno ofanzivnije, a već na otvaranju drugog poluvremena Bilobrk je odbranio dobar šut Kovačevića.

Imali su i Širokobriježani svojih prilika iz kontri i polukontri, a jednu takvu propustio je Čabraja u 71. minuti kada mu je udarac završio preko gola.

Do kraja meča nije bilo promjene rezultat pa su gosti kući otišli pjevajući.

Revanš finala Kupa BiH između Širokog Brijega i Sarajeva igra se za sedam dana.