Jedan od rijetkih
53

Barcelonino "čudo od djeteta" dobilo ovacije na Santiago Bernabeu u spektaklu sa šest golova

H. H.
Lamine Yamal je još jednom oduševio sve (Foto: Twitter)
Tinejdžer Lamine Yamal dobio je ovacije madridske publike na Santiago Bernabeu tokom utakmice između Španije i Brazila (3:3).

Bio je to spektakularan meč u kojem je Španija bila nadomak pobjede, vodila je sa 2:0 i 3:2, da bi Brazil stigao do poravnanja iz penala u šestoj minuti nadoknade.

Špance je predvodio 16-godišnji napadač Barselone Yamal, koji je izborio jedanaesterac za prvi gol, asistirao Dani Olmu za drugi i uposlio Danija Carvajala da izbori još jedan penal za treći gol.

Yamal je nakon sjajne partije dobio ovacije kada je zamijenjen pred kraj meča, bez obzira na veliki rivalitet Reala i Barcelone.

Inače, Španija je povela u 12. minuti golom Rodrija iz penala, a na 2:0 povisio je Olmo u 36. minuti. Brazil je smanjio preko Rodryga u 40. minuti, a izjednačio je Endrick u 50. minuti.

U 87. minuti Rodri je realizovao novi penal za vodstvo Španije 3:2, a konačnih 3:3 postavio je Paqueta također s bijele tačke u u šestoj minuti nadoknade.