Španski nogometni kup
0

Barceloni prvi trofej sezone

Nogometaši Barcelone pobijedili su Athletic Bilbao 4-1 u finalnoj utakmici Španskog nogometnog kupa, odigranoj u Valenciji.

Po 25. puta u historiji Barcelona se okitila nacionalnim kupom, ali prvi put nakon 1998. godine, kada je na klupi bio Louis van Gaal, novi trener minhenskog Bayerna.

Athletic je poveo već u 9. minuti pogotkom Toguera. Yaya Toure je izjednačio u 31. minuti, a onda je Barça u razdoblju od samo devet minuta u nastavku, odnosno od 55. do 64. minute, slomila protivnika i osigurala pobjedu. Messi je zabio lijevom nogom u 55. minuti, Krkić povećao na 3-1 u u 58., a konačnih 4-1 postavio je Xavi u 64. minuti.

Barcelona ove sezone ima priliku za osvajanje trostruke krune, budući da u španskom prvenstvu ima osam bodova prednosti pred Realom tri kola prije kraja, a igrat će i u finalu Lige prvaka 27. maja u Rimu protiv Manchester Uniteda.

Španski nogometni kup, finale:

Barcelona – Athletic Bilbao 4-1 (Toure 31, Messi 55, Bojan 58, Xavi 64 / Toguero 9)