Primera
0

Barcelona uzela tek bod u Bilbau

Nakon što su i Real i Barcelona odigrali utakmice 11. kola Primere, na vrhu ljestvice španjolskog nogometnog prvenstva je došlo do promjene.

Vodeći je sada madridski sastav koji je slavio protiv Racing Santandera 1-0, dok je Barcelona uzela "samo" bod kod Athletic Bilbaa. Utakmica je završila 1-1.

Oba pogotka su postignuta u drugom dijelu, a Barcelona je imala prednost pogotkom Danija Alvesa u 53. minuti. No, samo devet minuta kasnije je domaćin izjednačio kada je Toquero iskoristio pospanost katalonske obrane. Ubacio se iz drugog plana, s lijeve strane, te je u naletu zakucao loptu za konačnih 1-1. Toquero je, inače, samo pet minuta prije izjednačujućeg pogotka ušao na travnjak.

Do kraja ogleda je Barcelona bila bolja momčad, no prilike Inieste, Henryja i ostalih nisu iskorištene. Za Barcelonu ogled nije odigrao ozlijeđeni Zlatan Ibrahimović.

U Primeri je ove sezone Barcelona ostvarila osam pobjeda i tri remija. Ove je sezone Barça već slavila na stadionu u Bilbau, u prvom ogledu Superkupa su bili bolji 2-1.

Primera, 11. kolo:

Athletic Bilbao - Barcelona 1-1 (Toquero 62 / Alves 53) Real Madrid - Racing Santander 1-0 (Higuain 22)

Deportivo - Atletico Madrid 2-1 (Colotto 20, Guardado 90-11m / Agüero 3) Tenerife - Sevilla 1-2 (Nino 75 / Perotti 32, Renato 49)