Kup kralja
48

Barcelona u prvom poluvremenu razbila Celtu i osigurala prolazak u četvrtfinale

Ekipa Barcelone pobijedila je Celtu iz Viga u uzvratnom meču osmine finala španskog Kupa kralja, a konačni rezultat na kraju je glasio 5:0 za katalonski tim.

Prvi meč u Vigu završen je rezultatom 1:1 pa je Barcelona u uzvratu od samog početka agresivno krenula prema golu gostiju.

Pitanje pobjednika faktički je riješeno još u prvom poluvremenu, a katalonski klub je u razmaku od samo dvije minute postigao dva pogotka nakon što je Messi oba puta iskoristio asistencije Jordija Albe i u 13. i 15. minuti doveo Barcelonu u vodstvo od 2:0.

Isti akteri bili su uključeni i u treći pogodak, samo je ovaj put Messi asistirao Albi, a četvrti pogodak u prvom poluvremenu za Barcelonu je postigao Luis Suarez u 31. minuti.

Konačnih 5:0 postavio je Ivan Rakitić u samom finišu meča te je time stavio tačku na još jednu sjajnu utakmicu Barcelone.