La Liga
46

Barcelona u finišu ostala bez pobjede protiv Osasune i uprskala sjajnu noć svojih tinejdžera

E. B.
Nogometaši Barcelone su osvojili samo bod u gostima kod Osasune rezultatom 2:2 u 17. kolu španske La Lige.

Barcelona je dominirala tokom većeg dijela susreta, a napadi gostiju su se isplatili već u 12. minuti susreta.

Gavi je sjajno uposlio Nicu koji izlazi sam pred golmana Sergija Herreru i rutinski ga matira za vodstvo Barce. No, damo dvije minute kasnije David Garcia je matirao Marc-Andrea Ter Stegena za 1:1, te je Barcelona morala ponovo tražiti način da stekne rezultatsku prednost.

U tim namjerama Barca je uspjela u 49. minuti kada je još jedan tinejdžer Abdessamad Ezzalzouli pogodio za 2:1.

Činilo se da će dva devetnaestogodišnjaka svojim prvijencima u seniorskom nogometu donijeti Barci pobjedu, no u 86. minuti nakon velike gužve u kaznenom prostoru lopta je došla do Chimyja Avile koji silovito šutira sa 16 metara i pogađa za konačnih 2:2.

Barcelona je na taj način nastavila sa lošim rezultatima jer u posljednja tri susreta u svim takmičenjima ne zna za pobjedu. Prije večerašnjeg remija Katalonci su izgubili od Betisa i Bayerna.