La Liga
163

Barcelona u 90. minuti pobijedila Valladolid: Kodro pogodio prečku, Pjanić opet na klupi

H. H.
Kenan Kodro (s brojem tri u živom zidu) odigrao je vrlo dobar meč na Nou Campu (Foto: EPA-EFE)
U 29. kolu španske La Lige nogometaši Barcelone pobijedili su Valladolid rezultatom 1:0 i vodećem Atletico Madridu prišli su na samo bod zaostatka.

Gosti su vrlo hrabro i otvoreno ušli u meč, a najbolju šansu imali su u 9. minuti kada je povremeni bh. reprezentativac Kenan Kodro pogodio prečku.

Nakon centaršuta s desne strane, sjajno je skočio i zahvatio loptu glavom, ali nije imao sreće da matira Ter Stegena.

[TWITTER]1379156133424857088[/TWITTER]

Barca je potom zagospodarila terenom, ali vrlo teško su stvarali prilike. U 58. minuti propustili su najbolju. Dembele je šutirao iskosa s desetak metara, ali Masip je sjajno odbranio. Na odbijenu loptu natrčao je Griezmann, ali nije uspio pogoditi praznu mrežu.

U 79. minuti Valladolid je ostao s igračem manje nakon direktnog i prilično diskutabilnog crvenog kartona koji je zaradio Plano, a do velike pobjede Barcelona je stigla u 90. minuti kada je Dembele iz blizine pogodio za 1:0.

Kenan Kodro u redovima gostiju prvi put je bio starter od dolaska u klub i odigrao je vrlo dobar meč. Osim pogođene prečke, dosta je pretrčao, dobio je nekoliko duela i zaslužio je visoku ocjenu za svoj nastup.

S druge strane, Miralem Pjanić je i ovaj meč odgledao s klupe za rezervne igrače.

Barcelona će u subotu u velikom derbiju gostovati Real Madridu.