La Liga
436

Barcelona tri kola prije kraja postala prvak Španije

Nogometaši Barcelone osvojili su 25. put prvenstvo Španije. Tri kola prije kraja La Lige katalonski klub je i matematički nedostižan za rivale pa je moglo početi slavlje za Messija i ekipu.

Večeras su na Riazoru u okviru 35. kola pobijedili Deportivo La Corunu rezultatom 4:2 što je, ispostavit će se, bilo dovoljno za naslov prvaka.

Katalonci su već u sedmoj minuti došli u vodstvo golom Coutinha, kojem je prethodno asistirao Dembele.

Messi je sedam minuta prije odlaska na odmor iskoristio dodavanje Suareza i udvostručio prednost, a Perez je već u narednom napadu smanjio rezultat.

Prvo poluvrijeme je okončano rezultatom 1:2, a do novog gola čekalo se do 64. minute, kada Colak postiže izjednačujući gol za Deportivo.

Igralo se mirno sve do posljednjih desetak minuta kada je uslijedio novi šou Messija.

Prvo je u 82. minuti ponovo doveo Barcelonu u vodstvo, a u 85. je postavio konačnih 2:4 te ujedno kompletirao svoj hat-trick.

Barcelona nakon večerašnje pobjede ima nedostižnih 11 bodova prednosti u odnosu na drugoplasirani Atletico iz Madrida, dok je Deportivo na 18. mjestu.