Kraj turneje po SAD-u
107

Barcelona slavila protiv New York Red Bullsa, Pjanić upisao asistenciju

E. B.
Nogometaši Barcelone su savladali New York Red Bulls u prijateljskom meču rezultatom 2:0, a Miralem Pjanić se upisao u asistente.

Pjanić je susret počeo na klupi za rezervne igrače, a Barca je povela u 40. minuti kada je Ousmane Dembele iskoristio sjajnu asistenciju Raphinhe i pogodio za 1:0.

Pjanić je u igru ušao u 61. minuti kada je zamijenio Sergia Busquetsa, a u 87. minuti je asistirao za pogodak Memphisa Depaya.

Naš as je poslao dugu loptu sa svoje polovine, odbrana američke ekipe je loše reagovala i dozvolila Depayu da postigne jedan od najlakših pogodaka u karijeri.

Barcelona je ovom utakmicom završila turneju po Sjedinjenim Američkim Državama, a generalnu probu za start sezone će imati 7. augusta kada će na stadionu Camp Nou gostovati meksički Pumas.

Šest dana kasnije Barca će u prvom kolu La Lige ugostiti Rayo Vallecano.