La Liga
0

Barcelona slavi čudo od djeteta: Pogledajte golčinu Yamala za važnu pobjedu

Nogometaši Barcelone pobijedili su na stadionu Olimpic Lluis Companys u 28. kolu La Lige ekipu Mallorce rezultatom 1:0 te su tako ostali u utrci za titulu prvaka Španije.

Barcelona je u potpunosti dominirala od početka utakmice te je pravo čudo kako u prvom poluvremenu nisu došli do pogotka protiv bezopasne Mallorce.

Najbliži golu bili su 24. minuti kada su imali penal, ali je Rajković sjajno odbranio penal kojeg je izveo Gundogan.

Za razliku od prvog poluvremena, Mallorca je odigrala znatno čvršće u nastavku te nije dozvolila Barceloni da bude konstantno opasna.

Ipak, spasa im nije bilo u 73. minuti kada je Lewandowski dodao do 16-godišnjeg Yamala koji majstorski iskosa pogađa suprotni ugao za konačnih 1:0. Gol pogledajte ovdje.

Barcelona je prestigla Gironu i nalazi se na drugom mjestu La Lige s pet bodova manje od vodećeg Reala koji ima i utakmicu manje. Mallorca je na 15. poziciji.

U narednom kolu Barcelona gostuje Atleticu, dok će Mallorca ugostiti Granadu.