La Liga
21

Barcelona sigurnom pobjedom protiv Eibara najavila duel protiv Chelseaja

Ekipa Barcelone porazila je Eibar na gostujućem terenu rezultatom 2:0 u susretu 24. kola španske La Lige.

Blaugrana je u prošlom kolu remizirala protiv Getafea na domaćem terenu rezultatom 0:0, pa im je u ovom susretu bila potrebna pobjeda kako bi što mirniji dočekali prvi susret osmine finala Lige prvaka protiv Chelseaja.

Ipak, prvu priliku na meču imali su igrači Eibara, tačnije Ivan Ramis kojem je Ter Stegen sjajno odbranio udarac.

Kazna za promašaj stigla je veoma brzo kada je Messi sjajno uposlio Suareza, a Urugvajac nakon lijepog driblinga domaćeg golmana loptu mirno šalje u praznu mrežu.

To je ujedno bio i rezultat prvog poluvremena, a konačnih 2:0 postavio je Jordi Alba u 88. minuti susreta. Treba napomenuti da je Blaugrani znatno olakšan posao u 66. minuti kada Orellana dobija drugi žuti, odnosno crveni karton.

Ovom pobjedom Barcelona je ostala na prvoj poziciji španske La Lige sa 62 osvojena boda, deset više od Atletico Madrida koji svoj meč igra u nedjelju protiv Athletico Bilbaoa.