13. titula
330

Barcelona savladala Sevillu u historijskom finalu Superkupa Španije

Nogometaši Barcelone osvojili su Superkup Španije trijumfom nad Sevillom rezultatom 2:1.

Ovogodišnje izdanje Superkupa Španije ući će u historiju kao prvo koje se igralo van države, te prvo koje se nije igralo na dvije utakmice.

Meč je odigran u marokanskom Tangieru na stadionu Ibn Batouta, a Barcelona je do trijumfa stigla nakon preokreta.

Sevilla je povela u 9. minuti. Muriel je uposlio Sarabiju koji matira Ter Stegena za 1:0. Ipak, u samom finišu prvog poluvremena, tačnije u 42. minuti Pique poravnava na 1:1.

U 79. minuti Barca je stigla do pobjede. Messi je dodao Dembeleu koji šalje pravi projektil pod prečku Vaclikovog gola za konačnih 2:1.

Sevilla je mogla izjednačiti u 90. minuti, ali je Ben Yedder promašio penal. Tačnije, Ter Stegen je uhvatio loptu nakon njegovog udarca sa bijele tačke.

Barceloni je ovo 13. titula Superkupa Španije nakon što su je osvajali 1983., 1991., 1992., 1994., 1996., 2005., 2006., 2009., 2010., 2011., 2013. i 2016. godine.