Katalonci sigurni
67

Barcelona savladala Alaves i osvojila Kup kralja

(Foto: EPA)
Nogometaši Barcelone pobijedili su na Vicente Calderonu u finalu španskog Kupa kralja ekipu Alavesa rezultatom 3:1 i tako osvojili jedini trofej u ovoj sezoni.

Alaves je večeras bio u statusu autsajdera iako je ove sezone slavio na Camp Nouu pa na Calderon nisu došli s izvješenom bijelom zastavom.

Sve bitno u ovogodišnjem finalu odigralo se u sjajnom prvom poluvremenu, gdje su pala sva četiri gola.

Prvu veliku priliku na susretu imali su gosti u 27. minuti kada je Ibai odlučio iznenaditi Cillessena šutem s ivice šesnaesterca, ali je pogodio stativu.

Kazna je stigla tri minute kasnije. Katalonce je u vodstvo doveo Messi na asistenciju Neymara.

Ekipa Luisa Enriquea radovala se svega tri minute jer je Hernandez izjednačio nakon fantastično izvedenog slobodnjaka.

I kada su svi očekivali kraj prvog poluvremena Barcelona postiže još dva gola. Prvo je Neymar imao lagan zadatak da pošalje loptu u praznu mrežu nakon dodavanja Gomesa, a onda je Paco iskoristio asistenciju Messija za, ispostavit će se, konačnih 3:1.

I u nastavku je viđen dobar nogomet, posebno od otkrića sezone Alavesa, ali promjene rezultat do kraja meča nije bilo.