Primera
0

VIDEO / Barcelona s 2-0 bolja od Xereza

Zbog igranja Svjetskog klupskog prvenstva, nogometaši Barcelone su svoju utakmicu 15. kola domaće Primere odigrali ovog četvrtka.

Nakon slavlja u "el Clasicu", Barcelona je četiri dana kasnije pobijedila posljednjeplasirani Xerez na gostovanju 2-0. Nova tri boda i jubilarnu desetu pobjedu u sezoni Kataloncima su donijeli Thierry Henry u uvodnim sekundama drugog dijela, te Zlatan Ibrahimović u trećoj minuti nadoknade.

Ovoljetno pojačanje iz Intera Maxwell je probio stranu, zavrnuo loptu u šesnaesterac, a tamo ju je Henry glavom s nekoliko metara proslijedio u mrežu, u 46. minuti. Ibrahimović je, pak, zapečatio sudbinu domaćina na samom kraju. Bio je to deveti pogodak Šveđanina ove sezone u Primeri.

Xerez je time ostao na samo jednoj pobjedi u Primeri, ali su izbjegli daleko veći poraz, ponajprije zbog relativno nonšalantne igre Barceloninih igrača.

U drugom dijelu su za Barçu u igru ušli Zlatan Ibrahimović, te osvajač Zlatne lopte Lionel Messi.