5:2 na Nou Campu
60

Barcelona rutinski pobijedila Valenciju, Fati se zlatnim slovima upisao u historiju La Lige

Ekipa Barcelone upisala je ubjedljivu pobjedu protiv Valencije u susretu 4. kola španske La Lige, a oni su na svom Nou Campu upisali trijumf rezultatom 5:2.

Već u trećoj minuti Blaugrana je stigla u vodstvo, a strijelac pogotka bio je mladi Fati. Četiri minute nakon toga, Fati je upisao asistenciju De Jongu za drugi pogodak Barcelone, čime je postao najmlađi igrač u historiji La Lige koji je na jednom meču upisao gol i asistenciju.

Fati je rođen 2002. godine i u historiju La Lige upisao se sa 16 godina i 318 dana.

Do kraja prvog poluvremena Valencia je smanjila na 2:1, a pogodak je postigao Gameiro u 29. minuti. Pique je u 52. minuti postigao treći gol za Barcelonu čime je riješio pitanje pobjednika, da bi samo minutu nakon ulaska na teren Luis Suarez donio novo slavlje domaćim navijačima.

Suarez je u 82. minuti postigao svoj drugi pogodak, a konačnih 5:2 postavio je Gomez u 92. minuti.

Barcelona je ovom pobjedom stigla do sedmog boda ove sezone, dok je Valencija ostala na četiri osvojena boda.