La Liga
38

Barcelona remizirala u Valenciji i produžila veliki niz bez pobjede

Nogometaši Valencije i Barcelone podijelili su bodove na Mestalli u okviru osmog kola La Lige odigravši neriješeno 1:1.

Valencija se tako vratila u seriju remija nakon što su u prošlom kolu savladali Real Sociedad, dok je Barca očito u velikoj krizi budući da su već četvrti put uzastopno ostali bez pobjede u La Ligi.

Apsolutno sve zanimljivo na večerašnjoj utakmici dogodilo se u prvom poluvremenu kada je već u drugoj minuti Garay iskoristio smušenost u odbrani Barce i doveo domaće u vodstvo.

Samo četiri minute kasnije Batshuayi je imao veliku šansu, ali je golman fantastično odbranio i loptu poslao u korner.

Ipak, sredinom prvog poluvremena Katalonci su izjednačili. Strijelac je bio Messi koji je uputio precizan udarac s otprilike 20 metara nakon duplog pasa sa Suarezom.

Valencia je i do odlaska na odmor bila bolja ekipa, a dvije sjajne šanse nisu iskoristili Čerišev i Gaya pa promjene rezultata nije bilo.

U nastavku nije bilo uzbuđenja pa je samim tim 1:1 bio i konačan rezultat večerašnjeg susreta.

Barcelona je večerašnjim bodom prestigla Atletico i sada je drugoplasirana na tabeli La Lige s bodom manje od lidera Seville. Valencia je skočila na 13. mjesto.