La Liga
110

Barcelona razočarala, Betis slavio na Nou Campu

U 12. kolu španske La Lige lider Barcelona je razočarala izgubivši od Betisa na Nou Campu rezultatom 4:3.

Betis je u vodstvo stigao u 20. minuti susreta. William Carvalho je sjajno u kontranapad izbacio Firpa juniora koji pogađa za 1:0.

Gosti su nastavili vrebati priliku iz kontre, a na novi pogodak su čekali samo 14 minuta. Bivši igrač Barce Cristian Tello je asistirao Joaquinu, a lagenda Betisa pogađa za 2:0.

Barca je smanjila u 67. minuti kada je Lionel Messi zakucao penal u same rašlje, ali četiri minute kasnije Katalonci su ponovo imali dva pogotka zaostatka. Tello je uposlio Giovanija Lo Celsa koji šutira slabo, ali lopta prolazi kroz ruke Marc-Andrea ter Stegena i završava u golu za 3:1.

Na 3:2 smanjio je Arturo Vidal u 79. minuti, a posljednjih osam minuta susreta Barca je igrala sa igračem manje nakon što je isključen Ivan Rakitić.

Prednost igrača više Betis je iskoristio u 83. minuti kada je za 4:2 pogodio Sergio Canales, a konačnih 4:3 postavio je Messi na Vidalovu asistenciju u 90+4. minuti susreta.