67

Barcelona razbila najslabiji tim lige za ogromnih plus 15 u odnosu na Real

D. P.
Dominantna igra Barcelone (Foto: EPA-EFE)
Nogometaši Barcelone razbili su Elche na gostovanju rezultatom 4:0 i tako se dodatno učvrstili na vrhu tabele španske La Lige.

Katalonci su i prije ovog kola gotovo pa osigurali titulu jer su imali 12 poena prednosti u odnosu na Real, a sada su to povećali na ogromnih 15 uz utakmicu više koju su odigrali.

U 20. minuti Robert Lewandowski je pogodio glavom za vodstvo katalonskog kluba. Do odlaska na odmor do gola je mogao i Jules Kounde, ali je njegov udarac iz blizine izblokiran.

Nakon 0:1 na poluvremenu, nije se činilo da će Barcelona pregaziti najslabiji tim lige. Međutim, u drugom dijelu su se nizali golovi u mreži Elchea.

U 56. minuti Ansu Fati postiže gol nakon lijepe solo-akcije, a Lewandowski svoj drugi gol danas postiže u 66. minuti.

Konačnih 0:4 postavlja Ferran Torres lijepim golom nakon prizemnog udarca u 70. minuti.

Do kraja je ostao isti rezultat, tako da je Barcelona upisala novu pobjedu i šampionsko slavlje u katalonskom gradu već može početi.