La Liga
22

Barcelona razbila Betis, Pjanić ušao u finišu susreta

E. B.
Nogometaši Barcelone savladali su Betis s ubjedljivih 5:2 u 9. kolu španske La Lige.

Mrežu gostiju na Nou Campu je prvi zatresao Ousmane Dembele u 22. minuti, a samo 11 minuta kasnije Barca je propustila veliku priliku za 2:0 kada je Antoine Griezmann promašio penal.

U 45+2. minuti taj promašaj je kažnejn kada je Antonio Sanabria poravnao rezultat na 1:1.

Na poluvremenu je u redovima Barcelone ušao Lionel Messi i preporodio je ekipu. U 49. minuti Griezmann se iskupio za promašeni penal i dao je gol za 2:1, a potom se Messi dva puta upitao u strijelce.

Najprije je u 61. minuti pogodio iz penala za 3:1, a od tog trenutka su gosti igrali i s igračem manje jer je isključen Aissa Mandi.

Na 3:2 je smanjio Loren u 73. minuti, a kada se činilo da bi Betis mogao ozbiljnije zaprijetiti u 82. minuti Messi pogađa na asistenciju Sergija Roberta za 4:2, a konačnih 5:2 je postavio Pedri u 90. minuti.

Miralem Pjanić je u igru ušao u 86. minuti umjesto Sergija Busquetsa.