45

Barcelona preokretom do pobjede nad Atleticom, Messi Enriqueov džoker

(Foto: EPA)
Treći trijumf u nizu ostvario je tim Barcelone na gostovanju u Madridu kod Atletica rezultatom 2:1 u trećem kolu španske Primere.

Gosti su meč započeli bez Lionela Messija koji je priliku čekao sa klupe za rezervne igrače što se itekako osjetilo na igri tima Luisa Enriquea.

Igrala se šesta minuta drugog poluvremena kada su domaći igrači poveli preko Fernanda Toressa. Odbrana Barcelone nije bila dobro postavljena, a golman Ter Stegen bio je i suviše pasivan dozvolivši Torresu da rutinski pogodi za 1:0.

Radost je potrajala svega četiri minute, a izjednačujući pogodak postigao je Brazilac Neymar koji je odlično izveo slobodan udarac ne ostavivši golmanu Oblaku ni najmanju šansu da odbrani njegov udarac.

U 60. minuti u igru je u timu Barcelone ušao Messi, a petnaest minuta kasnije postigao je pogodak za trijumf gostujućeg tima.

U drugom susretu Valencija je kao gost porazila Gion minimalnim rezultatom uz pogodak Pacoa u sudijskoj nadoknadi vremena.