La Liga
253

Barcelona pregazila Eibar, Messi postigao 300. gol na stadionu Camp Nou

U drugoj utakmici 5. kola La Lige Barcelona je na domaćem terenu pobijedila Eibar rezultatom 6:1.

Ovo je maksimalna peta pobjeda Barcelone u prvenstvu, a tim Ernesta Valverdea sada ima gol-razliku 17:2. Eibar je upisao treći poraz pri čemu je skupio i dvije pobjede.

Blaugrana nije imala lagan zadatak u prvom poluvremenu, a prvi gol je postignut u 20. minuti iz penala koji je realizirao Messi. Na 2:0 povisio je Paulinho u 38. minuti i to je bio rezultat prvog poluvremena.

Čvrstina koju je Eibar imao na početku meča nije prikazana u drugom dijelu, pa je Denis Suarez već u 53. minuti pogodio za 3:0. Četiri minute kasnije Enrich je smanjio na 3:1 da bi u nastavku meča Messi s još tri pogotka (59', 62' i 87') postavio konačnih 6:1.

Fenomenalni Argentinac je stigao do brojke od 300 postignutih golova za Barcelonu na stadionu Camp Nou u svim takmičenjima.

Barcelona će i naredno kolo dočekati kao prvoplasirana ekipa tabele pošto ima pet bodova i utakmicu više od Seville, dok će Eibar teško zadržati 13. mjesto sa šest osvojenih bodova.