La Liga
49

Barcelona pred El Clasico osvojila samo bod u San Sebastianu

Ekipa Barcelone remizirala je protiv Real Sociedada u gostima u meču 17. kola španske La Lige rezultatom 2:2.

Tim iz San Sebastiana je bolje otvorio meč i u 12. minuti pogotkom Oyarzabale s bijele tačke stižu u vodstvo, no u 38. minuti Griezmann koristi asistenciju Suareza i postiže pogodak protiv bivšeg kluba.

To je ujedno bio i rezultat prvog poluvremena, a onda u 49. minuti Messi nesebično asistira Suarezu koji lagano postiže pogodak, no vodstvo gostiju trajalo je samo do 62. minute kada Isak koristi lošu intervenciju Ter Stegena i pogađa za 2:2.

Do kraja meča obje ekipe su se bazirale na čuvanje svog gola, pa nije bilo previše prilika, a svakako da zadovoljniji mogu biti domaći koji ostaju na četvrtoj poziciji.

Barcelona je trenutno lider s jednim bodom više od Real Madrida, ali Kraljevski klub ima utakmicu manje.