La Liga
16

Barcelona pobijedila odlični Getafe, meč obilježila Messijeva magična asistencija

Nogometaši Barcelone pobijedili su na Camp Nou u okviru 24. kola La Lige ekipu Getafea rezultatom 2:1 i tako su stigli do trećeg uzastopnog trijumfa u prvenstvu.

Katalonci su poveli u 33. minuti. Lionel Messi je primio loptu i čudesno bez gledanja gurnuo u prostor za Antoinea Griezmanna, koji je potom mirno poentirao za 1:0.

Samo šest minuta kasnije Barcelona je udvostručila prednost. Ovaj put strijelac je bio Segi Roberto na asistenciju Juniora Firpa. Tako je Barca imala sigurno vodstvo nakon prvih 45 minuta.

U nastavku utakmice Getafe je bio daleko opasniji, a do pogotka su došli u 66. minuti. Gol je postigao Angel Rodriguez, igrač koje Barcelona želi kupiti od Getafea za 10 miliona eura. Iako su gosti još nekoliko puta zaprijetili, rezultat se do kraja meča nije mijenjao.

Barcelona se izjednačila na prvom mjestu La Lige s Realom, koji ima utakmicu manje, dok je Getafe na trećem mjestu.