La Liga
132

Barcelona pobijedila Huescu s nevjerovatnih 8:2, Messi dvostruki strijelac i asistent

Nogometaši Barcelone pobijedili su na Camp Nou u okviru trećeg kola La Lige ekipu Huesce rezultatom 8:2.

Katalonci su tako zadržali maksimalan učinak iz prve tri utakmice, dok je debitant u La Ligi doživio svoj prvi poraz u historiji španske prve lige.

Ipak, gosti su prvi postigli gol budući da je Cucho na asistenciju Longa pogodio već u trećoj minuti.

Barca je izjednačila već u 16. minuti prekrasnim golom Messija koji je iskoristio dodavanje Rakitića, a osam minuta kasnije autogolom Pulida Katalonci dolaze do preokreta.

Prije odlaska na odmor, još dva gola. Prvo je Suarez pogodio na asistenciju Albe, a potom je Gomez uposlio Gallara, koji postiže gol za 3:2, što je bio i rezultat prvog poluvremena.

Samo što se krenulo s centra u nastavku pogodio je Dembele, a peti gol za Barcleonu postiže Rakitić u 52. minuti.

Sjajni Messi pola sata prije kraja meča postiže svoj drugi gol, a onda je na 7:2 povisio Alba devet minuta prije kraja meča. Vrijedi istaći da je Rakitiću i Albi asistirao ponajbolji nogometaš svijeta Messi.

Konačnih 8:2 postavio je Suarez golom iz penala u sudijskoj nadoknadi vremena.

Barcelona se večerašnjom pobjedom probila na prvo mjesto La Lige, dok je Huesca pala na 13. poziciju.