La Liga
103

Barcelona nakon velikog preokreta šokantno poražena kod Levantea

N. K.
Nogometaši Levantea pobijedili su u Valenciji u okviru 12. kola La Lige ekipu Barcelone rezultatom 3:1 i tako Kataloncima nanijeli prvi poraz nakon pet vezanih trijumfa u ligi.

Prvo poluvrijeme pripalo je Barci, koja je bila dosta agilnija te je držala posjed lopte u svojim nogama. Nagrada je stigla sedam minuta prije odlaska na odmor kada je Messi iz penala doveo goste u vodstvo.

Međutim, sve se okrenulo na stranu Levantea u nastavku meča. Prvo je Campana na asistenciju Moralesa izjednačio na 1:1, a samo dvije minute kasnije Mayoral je preokrenuo rezultat.

Potvrda pobjede stigla je pet minuta kasnije kada Radoja postavlja konačnih 3:1 za autsajdera u današnjem susretu.

Barcelona je ostala na prvom mjestu La Lige s jednim bodom više u odnosu na drugoplasirani Real, koji ima i utakmicu manje. Levante je na osmoj poziciji.

Inače, Katalonci već u utorak dočekuje Slaviju Prag u Ligi prvaka, dok Levante narednog vikenda u La Ligi gostuje Athleticu u Bilbauu.