La Liga
118

Barcelona na Xavijevom debiju slavila u gradskom derbiju protiv Espanyola

Nogometaši Barcelone pobijedili su na Camp Nou u 14. kolu La Lige ekipu Espanyola rezultatom 1:0, a ovo je bio ujedno i uspješan debi novog trenera Xavija Hernandeza.

Raspoložena Barca je sjajno odigrala prvo poluvrijeme u kojoj je imala 70 posto posjeda lopte te veliki broj opasnih napada i šuteva ka gostujućem golu. Međutim, izostala je realizacija pa nakon prvih 45 minuta nije bilo pogodaka.

Samo tri minute igre u nastavku meča bile su dovoljne da Barcelona dođe do gola i to iz penala, a strijelac je bio Depay. Pogodak pogledajte ovdje.

Iako je Espanyol do kraja meča uspio donekle uspostaviti ravnotežu na terenu, nedostajalo je više hrabrosti i agilnosti da krenu po pogodak koji bi im donio barem jedan bod pa je ostalo konačnih 1:0.

Barcelona je večerašnjom pobjedom prestigla tri ekipe i sada se nalazi na šestom mjestu La Lige, dok je Espanyol na 11. poziciji.

Barca u narednom kolu gostuje Villarrealu, dok će Espanyol na svom stadionu dočekati Real Sociedad.