0

Barcelona na krilima Suareza pregazila Alaves

(Foto: EPA)
Fudbaleri Barcelone protutnjali su na gostovanju kod Alavesa savladavši domaćine sa visokih 6:0. Posebno dobru partiju pružio je Luis Suarez koji je učestvovao u čak četiri Barcina gola.

Prvu priliku na utakmici propustio je Vidal kada mu je lopta nakon šuta prošla malo iznad prečke.

Deset minuta kasnije Ter Stegen spašava Katalonce nakon što je fantastično odbranio udarac Hernandeza.

Odmah mu uzvraća kolega s druge strane, Pachecho koji uspijeva odbraniti bombu Gomesa.

U 37. minuti Suarez napokon dovodi Barcelonu u vodstvo nakon asistencije Vidala. Urugvajac je tri minute kasnije asistirao Neymaru koji udvostručuje prednost Barce.

Na startu drugog poluvremena Santos je propustio priliku da smanji prednost gostiju, a kako to obično bude, stigla je ubrzo i kazna s druge strane. Messi je bio strijelac trećeg gola za Katalonce.

Totalno ludila otpočelo je pet minuta kasnije. Prvo Alexis u 64. minuti postiže autogol, a minut kasnije Rakitić na asistenciju Suareza povećava prednost na pet golova razlike.

Već u 67. minuti danas fantastični Suarez postiže svoj drugi te šesti gol za Barcelonu na ovom meču.

Barca je s ova tri boda zasjela na čelo španske La Lige prestigavši Real iz Madrida koji ima čak tri utakmice manje u odnosu na Katalonce. Alaves je ostao na 12. mjestu.