La Liga
31

Barcelona na krilima sjajnog Suareza ostvarila sigurnu pobjedu u Leganesu

Nogometaši Barcelone pobijedili su na Municipal de Butarque stadionu u okviru 12. kola La Lige ekipu Leganesa rezultatom 3:0.

Domaći su dobro otvorili sezonu, ali u susretima s kvalitetnijim ekipama upisivali su poraze, a takav slučaj bio je i danas protiv Katalonaca. Za razliku od prijašnjih mečeva primili su i veliki broj na domaćem terenu, što im do sada nije bila praksa.

Iako je Barcelona u prvom poluvremenu imala daleko veći posjed lopte, Leganes je imao puno više prilika za postizanje gola.

Kazna je uslijedila u 28. minuti kada je Suarez doveo goste u vodstvo i s rezultatom 0:1 otišlo se na odmor.

Gotovo identično je bilo i u nastavku meča kada se istakao Barcin golman Ter Stegen s nekoliko fantastičnih odbrana.

Međutim, kao što je to bio slučaj u prvom poluvremenu, sjajni Suarez je pola sata prije kraja meča udvostručio prednost.

Konačnih 0:3 postavio je Paulinho u 90. minuti utakmice.

Barcelona se s 11. pobjedom u sezoni izdvojila na prvom mjestu s sedam bodova više u odnosu na Valenciju, ali i utakmicom više. Leganes je na devetom mjestu.