Primera
0

Barcelona minimalno kod Valladolida

Sarajevo-x.com
Nogometaši Barcelone su pobjedom kod Valladolida 1-0 došli do petog uzastopnog uspjeha, četvrtog u domaćem prvenstvu.

Opet je Barcelonu spasio Kamerunac Samuel Eto'o koji je u 40. minuti postigao jedini pogodak na utakmici, a time je došao do brojke od 26 prvenstvenih pogodaka ove sezone.

Barcelona je tako zadržala priličnu prednost pred pratiteljima, a dobro je i najavila prvu četvrtfinalnu utakmicu Lige prvaka kada u srijedu dočekuje Bayern.

S druge strane, Villarreal nije imao dobru najavu za Arsenal u Ligi prvaka. Gostovali su kod Almerije, te su primili tri pogotka. Već u 20. minuti su zaostajali dva pogotka, do kraja prvog dijela su primili još jedan, a u drugom poluvremenu je nervozu platio Francuz Robert Pires koji je zaradio crveni karton, čime je upotpunjena loša večer popularne "žute podmornice".

Dramatična je bila utakmica Betisa i Numancije, u kojoj nije bilo pobjednika (3-3). Gosti su vodili do 84. minute 2-1. No, Oliveira je u 89. i 90. minuti postigao dva pogotka za Betis koji je tako poveo 3-2, ali tu nije bio kraj uzbuđenjima. U sudačkoj nadoknadi je Aranda zabio za konačnih 3-3.

Pokazana su i tri crvena kartona na utakmici: dva domaćinu i jedan gostima.

Primera, 29. kolo:

Valladolid - Barcelona 0-1 (Eto'o 40)

Almeria - Villarreal 3-0 (Negredo 7, Piatti 20, Mane 35)

Athletic Bilbao - Mallorca 2-1 (Yeste 3, Juan Martinez 83 / Marin 71)

Betis - Numancia 3-3 (Garcia 9, Oliveira 89, 90 / Aranda 39, 90+3, Barkero 75-11m)

Huelva - Sevilla 0-1 (Kanoute 32-11m)

Malaga - Real Madrid (kasnije)

Redoslijed: 1. Barcelona 72, 2. Real Madrid 63 (-1), 3. Sevilla 57, 4. Villarreal 48, 5. Atletico Madrid 43 (-1)...