Primera
0

Barcelona još uvijek bez poraza

Nogometaši Barcelone i nakon svog prvenstvenog dvoboja desetog kola ostali su jedina neporažena momčad Primere. U subotu su na Nou Campu pobijedili Mallorcu 4-2.

Jedna od najvažnijih vijesti ove utakmice premijerni je pogodak Francuza Thierryja Henryja u Barçinu dresu ove sezone. Danas 32-godišnji napadač zabio je u 42. minuti glavom na asistenciju Busquetsa svoj prvi pogodak u dresu europskih prvaka još od maja prošle sezone.

Pedro, 22-godišnji napadač Katalonaca, zabio prva dva pogotka za Barcelonu došavši do brojke od tri ovosezonska pogodaka. Za prvi mu je krasno petom asistirao Ibrahimović.

U 86. je minuti Ibrahimović iznudio 11-erac koji je u gol i 4-1 vodstvo pretvorio Messi (ušao u 50. minuti umjesto Pedra). Bio je to sedmi Argentinčev pogodak ove sezone, te se na čelu tabele izjednačio s Ibrahimovićem i Davidom Villom.

Šveđanin se u tim trenucima ozlijedio.

Primera, 10. kolo:

Getafe – Deportivo La Coruńa 0-2 (Mista 13. Filipe 60)

Tenerife – Malaga 2-2 (Martinez 18, Alfaro 27 / Edinho 29, Lopez 78)

Barcelona – Mallorca 4-2 (Pedro 11, 40, Henry 42, Messi 86-11m / Nunes 19, Keita 90+2)

Atletico Madrid – Real Madrid (kasnije) Redoslijed: 1. Barcelona 26, 2. Real Madrid 22 (-1), 3. Sevilla 19 (-1), 4. Deportivo 19, 5. Valencia 18...