4

Barcelona ispustila dva gola prednosti protiv Seville, Real na minus dva

(Foto: EPA)
Dva pogotka postignuta za svega pola sata igre nisu bila dovoljna Barceloni za novi trijumf.

Katalonski div je u 30. minuti imao prednost od 2:0, ali se na kraju morao zadovoljiti samo jednim bodom u duelu sa Sevillom. Meč je okončan rezultatom 2:2.

U 14. minuti vodstvo Barceloni donio je Lionel Messi sjajnin udarcem lijevom nogom nakon dodavanja Neymara.

U 30. minuti drugi pogodak za goste postigao je Neymar. Brazilac je maestralno izveo slobodan udarac i pogodio za 0:2.

Sedam minuta kasnije Sevilla smanjuje rezultat pogotkom Banege koji je pogodio sjajnim udarcem sa tridesetak metara.

Šest minuta prije kraja Sevilla je brzom kontrom došla do izjednačenja rezultata. Vidal je dodao do Gameira koji je pospremio loptu u gol za konačnih 2:2.

Nakon večerašnjeg remija Barcelona je u odnosu na drugoplasirani Real Madrid na plus dva. Sevilla je peta sa 61 bodom.