Primera
0

VIDEO / Barcelona deklasirala Zaragozu, hat-trick Keite

Iznenađujući poraz od ruskog Rubina mobilizirao je nogometaše Barcelone, tako da su gledatelji na Camp Nouu u nedjelju ponovno gledali sjajno izdanje evropskog prvaka.

Katalonci su u 8. kolu Primere deklasirali Zaragozu sa 6-1, a prvo ime utakmice nije bio nijedan od Barceloninih čarobnjaka, već defenzivni veznjak Seydou Keita koji je postigao tri pogotka i uz to asistirao Zlatanu Ibrahimoviću za jedan.

Malijac je i otvorio seriju pogodaka u 24. minuti, nastavio ju je Zlatan Ibrahimović iz slobodnog udarca pet minuta kasnije. Šveđanin je asistirao Keiti za njegov drugi pogodak u 41. minuti, a Malijac mu je uzvratio na isti način u 56. minuti. Bio je to sedmi Ibrahimovićev pogodak u Primeri, a s tim učinkom dijeli prvo mjesto na listi strijelaca s Davidom Villom.

Zaragoza je smanjila preko Jorgea Lopeza u 78. minuti, a završnicu utakmice je s dvjema asistencijama začinio i Andres Iniesta, najprije za gol Lionela Messija, a potom i za treći Keitin.

Spomenuti se David Villa nakon tri sedmice pauze zbog povrede bedrenog mišića vratio na teren i odmah se upisao u strijelce. Udarcem glavom je doveo svoju Valenciju u vodstvo na gostovanju kod Almerije, a pobjedu 3-0 zapečatili su Pablo Hernandez i Juan Mata.

Primera, 8. kolo:

Barcelona – Zaragoza 6-1 (Keita 24, 41, 86, Ibrahimović 29, 56, Messi 80 / Jorge Lopez 78) Almeria – Valencia 0-3 (Villa 54, Hernandez 74, Mata 87)

1. Barcelona 8 7 1 0 23-4 22
  2. Real Madrid 8 6 1 1 21-6 19
  3. Sevilla 8 5 1 2 14-5 16
  4. Valencia 8 4 3 1 15-9 15
  5. Deportivo 8 5 0 3 11-10 15
  6. Mallorca 8 4 2 2 15-9 14
  1. Sporting Gijon 8 3 3 2 10-9 12
  2. Getafe 8 4 0 4 12-12 12