Furiozni Katalonci
409

Barcelona deklasirala Sevillu i osvojila četvrti Kup kralja zaredom

Nogometaši Barcelone osvojili su Kup Kralja nakon što su večeras na Wanda Metropolitanu u finalu deklasirali Sevillu rezultatom 5:0.

Katalonci su u vodstvo stigli već u 14. minuti kada je pogodio Suarez na asistenciju Coutinha.

Nastavila je Barca s napadima, a nakon pola sata igre Iniesta je pogodio prečku.

Spasa Sevilli nije bilo dvije minute kasnije budući da je Messi postigao prekrasan gol pod prečku nakon dodavanja Albe.

Sjajno prvo poluvrijeme Barcelona je krunisala i trećim golom, a ponovo su u glavnim ulogama bili asistent Messi i večeras raspoloženi strijelac Suarez.

Samo što se krenulo s centra u nastavku bilo je 4:0, a ovaj put sjajni Messi je uposlio Iniestu.

Ubrzo je Soria spasio mrežu nakon šuta Suareza, a revanširao mu se Cillessen odbranivši udarac Ramireza.

U 69. minuti sudija je dosudio penal za Barcu nakon što je Lenglet igrao rukom u šesnaestercu. Siguran s bijele tačke bio je Coutinho za konačnih 5:0.

Barcelona je tako osvojili četvrti Kup kralja zaredom.