Trijumf u derbiju
228

Barcelona deklasirala Atletico i vratila se na drugo mjesto na tabeli

E. K.
Nogometaši Barcelone su u 29. kolu španske La Lige pobijedli Atletico Madrid rezultatom 3:0 i tako se vratili na drugo mjesto na tabeli.

Joao Felix je u 38. minuti susreta pogodio protiv svog bivšeg kluba za vodstvo Barcelone da bi potom Xavi dobio dva žuta odnosno crveni karton.

To nije omelo Katalonce koji su udvostručili prednost u 47. minuti susreta preko Roberta Lewandowskog koji je pogodio na asistenciju Raphinhe.

I konačno u 65. minuti susreta Fermin Lopez je na asistenciju poljskog napadača postigao i treći gol za Katalonce te postavio konačan rezultat susreta.

Barca je trenutno drugoplasirana na tabeli sa 64 osvojena boda, osam manje od vodećeg Reala dok je Atletico peti sa 55 bodova.

U sljedećem kolu Atletico Madrid će gostovati kod Villarreala dok će Barcelona na svom terenu dočekati sastav Las Palmasa.

Rezultat i strijelci:

Atletico Madrid - Barcelona 0:3 (Joao Felix 38', Lewandowski 47', Fermin Lopez 65')