Ligue 1
13

Balotelli s bijele tačke donio pobjedu Nici protiv Dijona pa dobio crveni karton

Ekipa Nice minimalnim rezultatom 1:0 slavila je protiv Dijona u meču 12. kola francuske Ligue 1 i tako prekinula crnu seriju od pet utakmica bez trijumfa u prvenstvu.

Ključni trenutak meča desio se u 39. minuti kada je Mario Balotelli s bijele tačke postigao pogodak i donio pobjedu svojoj ekipi, a u drugom poluvremenu gosti su bezuspješno pokušali stići do poravnanja.

Jedino dešavanje vrijedno spomena u drugom poluvremenu jeste crveni karton Balotellija koji je u 91. minuti dobio direktno isključenje iz igre.

Nakon 11 odigranih utakmica s obzirom na utakmicu manje, Nica ima 13 osvojenih bodova i nalazi se na 15. poziciji, dok je Dijon ostao na 12 osvojenih bodova i zauzima 16 poziciju.