Premiership
0

VIDEO / Balon prevario Liverpool

Poraz Chelseaja kod Aston Ville na najbolji je mogući način iskoristila ekipa Manchester Uniteda, koja je nakon 2-1 pobjede protiv Boltona preuzela vrh tabele engleskog nogometnog prvenstva.

Utakmice su to devetoga kola Premiershipa.

Prvi su puta “crveni vragovi” ove sezone zasjeli na tron Premiershipa nakon sedmoga kola, a nakon kratke pauze ponovno se ondje nalaze. Već u petoj minuti povela je ekipa Sir Alex Fergusona i to poslije udarca glavom Michaela Owena. Ovoljetno pojačanje momčadi skrenulo je ubačaj Evre, a lopta je na putu prema golu udarila u Zata Knighta, promijenila smjer i prevarila gostujućug golmana za 1-0.

Isti je Manchesterov dvojac sudjelovao i kod povećanja vodstva. Evra je pokrenuo akciju, Owen proigrao Luisa Antonija Valenciju, koji odigrava dupli pas s Garyjem Nevilleom i vara Jaaskelainena. Počasni pogodak za goste postigao je Matthew Taylor u 75. minuti.

U subotu su u uspješni bili Vedran Ćorluka i Niko Kranjčar čiji je Tottenham nastavio patnju posljednjeplasiranog Portsmoutha pobjedom 2-1. Obrambeni igrač hrvatske nogometne reprezentacije i Spursa odigrao je svih 90 minuta, a veznjak Kranjčar uvodnih 67 za ekipu koja još uvijek ne može računati na ozlijeđenog Luku Modrića.

Kranjčar je nogometno ime u Engleskoj počeo stjecati upravo u Portsmouthu, a svojoj je bivšoj momčadi “zapaprio” u vidu asistencije kod prvoga pogotka. Izveo je korner u 29. minuti točno na glavu Kinga koji koristi udarac s nekih 12 metara. Na 2-0 za Tottenham povisio je Jermain Defoe svojim šestim pogotkom sezone, dok je domaćin preko Boatenga u 59. minuti smanjio na konačnih 2-1. Recimo i to da su Spursi posljednjih pola sata utakmice igrali bez isključenog strijelca pobjedničkog pogotka (prekršaj na Mokoeni), te da je brojčanu prednost anulirao drugim žutim Brown početkom sudačke nadoknade utakmice.

Iznenađenje dana svakako je poraz Liverpoola kod Sunderlanda 1-0. Sve najvažnije zbilo se na otvaranju utakmice kada je Darren Bent pogodio za pobjedu. Inače, Liverpool je imao više od igre, čak 69 posto posjeda lopte, ali i veliku nesreću u vidu crvenoga balona. Naime, upravo je balon bio "strijelac" jedinog pogotka. Točnije, Bentov udarac prema golu odbio se od njega i prevario Pepea Reinu. Rekvizit je pred gol gostiju ubacio dječarac iza gola Pepea Reine, navijač Sunderlanda.

Bio je ovo već četvrti prvenstveni poraz Liverpoola. Usporedbe radi, u prošloj sezoni pretrpjeli su ukupno dva, a već su izjednačili učinak iz pretprošle.

Bez još uvijek nespremnog Eduarda da Silve Arsenal je bio siguran protiv Birminghama 3-1.